O AUTORECH

 

Jmenuji se Jiří Novák a pocházím z malého města pod Orlickými horami, které nese název Rychnov nad Kněžnou.

 Již od útlého věku mě vábí často nevypočitatelné a nebezpečné projevy počasí. Meteorologie je zkrátka moje dlouhodobé hobby. Nedávno se k ní přidalo ještě fotografování a toulky přírodou. Kombinace všech těchto zájmů dala vzniknout těmto stránkám a Vy si tak můžete nejen prohlédnout mé fotografické výtvory, ale také si přečíst články z meteorologických pozorování a v neposlední řadě máte možnost se dozvědět nějaké zajímavosti ze světa počasí.

 

 

 Původně jsem tyto stránky věnoval pouze fotografiím, později jsem zařadil články z pozorování počasí a jiné meteorologické zajímavosti. Postupně jsem přidal i dvě webkamery a další věci spojené především s počasím.

Pozorování počasí a především výjezdy za bouřkami doslova pohltily i mého přítele Zdendu, a tak jsme na to už dva. 

 A jaké vlastně používáme vybavení? Počátky mého fotografování obstaral kompakt H2 od Sony. Na konci zimy 2008/2009 jsem si pořídil digitální zrcadlovku Canon 1000D a v roce 2014 ještě Canon 600D. Dále pak používáme šedý filtr Hama, klasické stativy a jeden autostativ (ten při focení bouřek). Pro focení bouřek a jiných jevů, což pro nás začalo být prioritou, jsme pořídili i tzv. Lightning Trigger, což je zařízení, které nám pomáhá "lovit" blesky. Od roku 2013 má ještě "vzdáleného brášku" Patch Mastera. Pro časosběrné snímání používáme především RICOH R10. Je mi jasné, že zrovna špičkovou výbavou nedisponujeme, ale i tak si myslím, že pár slušných snímků se nám zachytit podařilo. Nuže, posuďte sami.

 Jestliže máte něco na srdci - komentář k našim výtvorům nebo k těmto stránkám obecně, našli jste tu nějakou chybu nebo máte dotaz ohledně počasí, můžete nás kontaktovat na níže uvedené e-mailové adrese. Za jakýkoli konstruktivní komentář budeme velice rádi a předem zaň děkujeme.

 ...a ještě jedna věc: na veškeré fotografie umístěné ve fotogalerii se vztahuje autorský zákon a jejich další publikace je možná pouze po domluvě s autory - s námi :-) 

 

info(zavináč)meteo-rychnov.cz

 

© copyright Jiří Novák 2013